Piloci wycieczek w Polsce

Reiseleiter PolenSpecjalistom ds. turystyki często zadawane jest pytanie, na czym dokładnie polega różnica pomiędzy przewodnikiem a pilotem wycieczek. Odpowiedź jest prosta: przewodnik jest przede wszystkim po to, aby udzielić grupie informacji natury kulturowej i historycznej o odwiedzanych w trakcie wycieczki miejscach. Zazwyczaj przewodnik pochodzi z danego miasta lub od dawna w nim mieszka. Ponad to w wielu częściach świata przewodnicy muszą zdać trudne merytorycznie egzaminy i posiadać szeroką wiedzę specjalistyczną. W porównaniu do przewodników zadanie pilotów nie jest łatwiejsze, ale całkiem inne: pilot wycieczki towarzyszy grupie w celu zapewnienia gładkiego przebiegu zwiedzania, ew. wycieczki. Troszczy się o techniczną i administracyjną stronę podróży - od odprawy na lotnisku, poprzez zameldowanie w hotelu, aż po ustalenie terminów z kierowcą autokaru i przewodnikiem. Pilot wycieczki zwykle towarzyszy grupie od początku wycieczki do jej końca i posługuje się zarówno językiem podróżnych, jak i danego kraju. Piloci wycieczek w większości państw nie muszą mieć teoretycznego wykształcenia, gdyż testowane są ich praktyczne umiejętności i doświadczenie.

Poprzez touroperatora City Tours Polska, spółkę córkę międzynarodowego organizatora wycieczek autokarowych City Tours, mogą Państwo zarezerwować odpowiedniego pilota na czas przewozu osób i zwiedzanie autokarowe każdego rodzaju w Polsce oraz wycieczek po Europie. Między innymi zapewniamy kompetentnych pilotów na obszarze Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Gdańska, Poznania i reszty Polski:

  • Przewóz osób: przy transporcie osób pilot wycieczki może odegrać decydującą rolę dla jego pomyślnego przebiegu. Przede wszystkim w przypadku, gdy nie wszyscy goście wsiadają i wysiadają razem, głównym zadaniem pilota jest kontrola liczby obecnych osób, aby nikogo nie zapomnieć, ani nie przeoczyć. Także przy transferach lotniskowych, szczególnie gdy grupa jest odbierana z lotniska autokarem lub busem, pilot ma za zadanie przywitać gości, zebrać ich i towarzyszyć im do odpowiedniego autokaru.
  • Wycieczki jednodniowe: kto chce mieć pewność, że wycieczka autokarowa przebiegnie zgodnie z programem i bezproblemowo, powinien, oprócz przewodnika, zarezerwować także usługi profesjonalnego pilota wycieczek. Dzięki temu przewodnik może odpowiednio skupić się na przedstawieniu faktów i anegdot, podczas gdy pilot wspiera go, troszcząc się o aspekty techniczne, takie jak rozplanowanie czasu, uzgodnienie terminów i indywidualna opieka nad członkami grupy.
  • Wycieczki kilkudniowe: podczas gdy obecność pilota w trakcie zwykłej wycieczki może być postrzegana jako luksus, to w trakcie dłuższej kilkudniowej wycieczki autokarowej profesjonalna opieka pilota jest nie tylko polecana, ale wręcz obowiązkowa. Grupy bez pilota narażają kierowcę autokaru na duży stres, na czym cierpi zarówno bezpieczeństwo podróżnych, jak i program podróży. Ponad to uczestnicy wycieczki są wraźnie bardziej zadowoleni z jej przebiegu, gdy dzięki obecności pilota wycieczek zagwarantowane jest, że wszystkie punkty programu odbędą się, tak jak było to zaplanowane i że będzie można się w pełni nimi cieszyć. Kto ma się zatroszczyć o to, żeby grupa miała zapewnione wyżywienie, albo żeby każdy z podróżnych został przydzielony do swojego pokoju w miejscu zakwaterowania - kto inny niż pilot wycieczki?

Wszyscy piloci wycieczek, z którymi współpracuje City Tours Polska są zawodowcami w swojej dziedzinie i posiadają gruntowne wykształcenie, wytrzymałe nerwy, są nadzwyczaj uprzejmi i odznaczają się wysoką motywacją. Jeżeli potrzebują Państwo pilotażu swojej wycieczki lub przewozu osób, prosimy bez wahania wysyłać nam swoje zapytania na adres . Będziemy cieszyć się z wiadomości od Państwa i zapewnimy pilota, odpowiedniego do Państwa potrzeb!